GündemKampanya

Her Yıl Binlerce Evcil Hayvan Terk Ediliyor

By 25 Temmuz 2018Mart 28th, 2019No Comments

HAYTAP, evcil hayvan sahiplenme sorumluluğunu artırmak ve terk edilen evcil hayvan sayısını azaltmak adına bir reklam filmi ile son günlerde gündeme yerleşti. İnterneti ele geçiren, evcil hayvanların şaşkın halleri ile milyonları güldüren fluff challange ile sosyal sorumluluk mesajını birleştiren çarpıcı filmin arkasında TBWA / İstanbul’u görüyoruz.

Bir örtünün ardına saklanıp evcil hayvanının gözünün önünden aniden kaybolan evcil hayvan sahiplerinin gerçekleştirdiği fluff challange fikrinden yola çıkılan film, bu kez güldürmüyor, oldukça hüzünlü bir tat bırakıyor.

Bu vesile ile biz de hayvanların alınıp satılabilen birer mal olmadığını, basit hevesler nedeniyle hayvan edinmenin büyük bir hata olduğunu, bir canın sorumluluğunu alamayacak durumda olanların kesinlikle hayvan sahiplenmemesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bodrum’a her sezon sonunda terk edilen binlerce evcil hayvan barınaklarda zorluklar içinde yaşamaya ya da sokaklarda can vermeye mecbur bırakılıyor. Bir yandan pet shop’larda satılmak üzere cins hayvan üretimi her yıl milyonlarca hayvanın canına mal oluyor. Bir yandan da bu hayvanların sokağa terk edilmesi ile içler acısı bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir canın sorumluluğunu almayı kabul eden herkes bir can sahiplensin; satın almasın. Yaşam her canlı için bir hediye, bu hediyeyi her canlı hak ediyor, bunu unutmayalım.

× Size yardımcı olalım?